آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد

به گزارش عینک آفتابی، آتش نشانان استرالیایی پیروز شدند آتش سوزی گسترده ای را که موجب ویرانی بیش از نیمی از جنگل های جزیره فریزِر (Fraser) شد، مهار نمایند.

آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد

به گزارش گروه حوادث عینک آفتابی از صدا و سیما، بارش باران های شدید آخر هفته به مهار آتش سوزی در بزرگترین جزیره شن و ماسه ای دنیا به مساحت 122 کیلومتر مربع یاری کرد. این جزیره تنها با یک تنگه یک کیلومتری از استرالیا جدا شده است.

جزیره فریزِر در فهرست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است. سازمان آتش نشانی ایالت کوئینزلند روز یکشنبه در پیامی توئیتری نوشت: با یاری باران و واکنش گسترده آتش نشانان، اکنون آتش سوزی تحت کنترل درآمده است.

به نظر می رسد برپایی آتش موجب آتش سوزی در جنگل ها شده است. روشن کردن آتش در جنگل های این جزیره ممنوع است. آتش سوزی در جزیره فریزر بیش از دو ماه پیش شروع شد. مقامات استرالیا در حال حاضر نگران خطر وقوع سیل در شرق کشور هستند که با این پدیده هواشناسی مرتبط و به طوفان درجه یک شباهت دارد.

آتش سوزی در جزیره فریزر یک سال پس از فصل آتش سوزی های جنگلی شدید در این کشور رخ داد. در این آتش سوزی منطقه ای به وسعت انگلیس طعمه حریق شد و 33 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

منبع: جام جم آنلاین

به "آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید