تسلا مدل Y کم مصرف ترین شاسی بلند الکتریکی دنیا شد

به گزارش عینک آفتابی، سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا که به اختصار با عنوان EPA شناخته می گردد، اخیرا نتیجه ارزیابی های خود درباره مسافت قابل پیمایش تسلا مدل Y را منتشر نموده است. بر این اساس نسخه Performance از کراس اوور الکتریکی مدل Y می تواند با یک بار شارژ تا 315 مایل (معادل 506.9 کیلومتر) را پشت سر بگذارد.

تسلا مدل Y کم مصرف ترین شاسی بلند الکتریکی دنیا شد

آنالیز های مهندسین EPA نشان می دهد در رفت و آمدهای شهری که معمولا سرعت حرکت کمتر است، باتری تسلا مدل Y نسخه Performance تا 334 مایل (537.5 کیلومتر) مسافت دوام می آورد. اما در اتوبان ها این رقم به 291 مایل (468.3 کیلومتر) کاهش می یابد. شاید بدانید که در خودروهای الکتریکی نیز هر چه فشار وارد شده به پیشرانه خودرو بالاتر بوده و سرعت حرکت زیاد باشد، به تبع آن مصرف انرژی هم بیشتر خواهد شد. همانطور که در بالا اشاره کردیم در سیکل ترکیبی، برد حرکتی مدل Y برابر با 315 مایل است.

متاسفانه تعیین نیست که در ارزیابی سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا تسلا مدل Y به چه رینگ هایی مجهز بوده، با این حال برای مقایسه بهتر است اشاره کنیم سدان مدل 3 نسخه Performance با رینگ های 18 اینچی 332.2 مایل (534.6 کیلومتر) مسافت را در مسیرهای شهری می پیماید. EPA برد حرکتی این نسخه از مدل 3 را در اتوبان 319.2 مایل (513.7 کیلومتر) اعلام نموده است. در سیکل ترکیبی نیز شارژ باتری سدان محبوب تسلا پس از پیمایش 322 مایل (518.2 کیلومتر) به طور کامل تخلیه می گردد.

مسافت قابل پیمایش تسلا مدل 3 نسخه Performance با رینگ های 19 و 20 اینچی
رینگ 19 اینچیرینگ 20 اینچی
در شهر312.1 مایل312.1 مایل
در اتوبان294.4 مایل283.3 مایل
سیکل ترکیبی304 مایل299 مایل

با توجه به نتایج ارزیابی EPA تسلا سریعا وارد عمل شده و مدل Y را به عنوان کم مصرف ترین شاسی یلند دنیا معرفی نموده است. در تصویر زیر می توانید میزان مصرف انرژی این کراس اوور جدید را در مقابل بعضی رقبا مشاهده فرمایید.

ناگفته نماند تسلا در کوشش است قبل از انتها ماه مارس فرایند تحویل مدل Y به مشتریان را شروع کند.

منبع: insideevs

منبع: دیجیکالا مگ

به "تسلا مدل Y کم مصرف ترین شاسی بلند الکتریکی دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلا مدل Y کم مصرف ترین شاسی بلند الکتریکی دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید