خورشید می تواند انرژی تمام بشر را تامین کند

به گزارش عینک آفتابی، ایلان ماسک بنیانگذار و مدیرعامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس با ارسال یک پست در شبکه اجتماعی مورد علاقه خود یعنی توییتر، از قدرت بی نظیر خورشید و اینکه می تواند انرژی تمام تمدن بشری را فراهم کند، گفته است.

خورشید می تواند انرژی تمام بشر را تامین کند

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از آی ای، ایلان ماسک معتقد است که انرژی مورد احتیاج تمام جمعیت سیاره زمین می تواند از انرژی خورشیدی تأمین گردد و ما فقط باید راهی پیدا کنیم که چهار میلیون تن انرژی انبوه تولیدی خورشید در هر ثانیه را قابل ذخیره و قابل استفاده کنیم.

این اولین باری نیست که ماسک نظر خود را درباره آنچه خورشید می تواند برای همه تمدن زمین انجام دهد، در توییتر به اشتراک می گذارد.

ضمن اینکه وقتی صحبت از انرژی خورشیدی می گردد، سامانه ها و صفحات خورشیدی شرکت تسلا که برای تعبیه در سقف خانه ها و تأمین انرژی آنها ساخته شده است، در نظر می آید.

ماسک در واکنش به کاربری که یک تحقیق را در خصوص اینکه انرژی خورشیدی در حال حاضر ارزانترین انرژی در تاریخ است و هزینه فناوری خورشیدی در مقایسه با زغال سنگ و گاز در بیشتر کشورهای بزرگ کمتر است، گفت: این رآکتور همجوشی رایگان در آسمان، در هر ثانیه 4 میلیون تن جرم را به انرژی تبدیل می نماید و ما فقط به ذخیره مقدار بسیار کمی از آن برای تأمین انرژی تمام تمدن روی زمین احتیاج داریم.

این خبر جدیدی در خصوص اعتقاد ماسک به انرژی خورشیدی نیست. جدا از فروش وسایل نقلیه برقی، شرکت تسلا همانطور که گفته شد پوشش سقفی ساخته شده از صفحات خورشیدی را نیز ارائه می دهد که به هیچ وجه شبیه صفحه های خورشیدی معمولی نیستند. علاوه بر این، تسلا در سال 2017 یک نیروگاه بزرگ خورشیدی در جزیره کاوای در هاوایی ساخت تا به کاهش مصرف گاز و زغال سنگ یاری کند.

این اظهارنظر جدید ماسک پیرامون انرژی خورشیدی برای اینکه بتواند انرژی مورد احتیاج تمام تمدن بشری را تأمین کند، چیز جدیدی نیست. وی در سال 2019 نیز گفته بود که معتقد است تنها یک نیروگاه بزرگ خورشیدی می تواند انرژی کافی را برای تمام ایالات متحده تأمین کند و ما فقط باید فناوری آن را ایجاد کنیم.

پاسخ ها به جدیدترین اظهار نظر ماسک زیاد بوده است و بسیاری نظر او را تأیید می نمایند، اما می گویند که ما هنوز ابزاری برای ایجاد چنین سیستم قدرتمندی نداریم.

کاربری به نام اندرو شفر در واکنش به ماسک نوشت: ما هنوز از فناوری لازم برای جمع آوری انرژی خورشیدی که برای تامین انرژی ایالات متحده کافی باشد، برخوردار نیستیم، چه رسد به دنیا. با سرعت فعلی ما 500 سال طول می کشد تا چنین سیستمی ایجاد گردد.

منبع: اقتصاد ایران

به "خورشید می تواند انرژی تمام بشر را تامین کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خورشید می تواند انرژی تمام بشر را تامین کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید