درخواست الکاظمی از نهادهای نظامی عراق

به گزارش عینک آفتابی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز چهارشنبه بر لزوم اجتناب نهاد نظامی کشورش از سیاسی کاری و منافع قومی تاکید نمود.

درخواست الکاظمی از نهادهای نظامی عراق

دفتر اطلاع رسانی دولت عراق در بیانیه ای بیان نمود: نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق صبح امروز چهارشنبه به مقر وزارت دفاع این کشور رفت و در آنجا مور استقبال وزیر دفاع و فرماندهان و افسران ارشد نهاده شد.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، در این بیانیه آمده است: الکاظمی به محض رسیدن به مقر وزارتخانه نشستی را با حضور آدینه عناد الجبوری وزیر دفاع و فرماندهان و افسران گروه های نظامی ترتیب داد.

الکاظمی در این نشست بر لزوم پایبندی نهاد نظامی عراق به ماموریت ملی و حرفه ای خود تاکید نمود و گفت: مسئولیت نهاد نظامی اعمال اقتدار و دفاع از حاکمیت عراق و امنیت و ثبات آن است و این نهاد باید متعلق به همه عراقی ها باشد.

نخست وزیر عراق همچنین تاکید نمود: نهاد نظامی عراق به حفاظت از ملت عراق و نظام دموکراتیک آن اهتمام ورزد و از سیاسی کاری و منافع قومی دوری گزیند.

نخست وزیر عراق بر ادامه مبارزه با داعش و مقابله با هر تجاوز تروریستی و ممانعت از استفاده از سلاح در خارج از کنترل دولت تاکید نمود.

الکاظمی در خاتمه این نشست یاد شهدای نیروهای مسلح و افسران تشکیلات مختلف عراق را گرامی داشت و برای مجروحین هم طلب سلامتی و شفای عاجل کرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست الکاظمی از نهادهای نظامی عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست الکاظمی از نهادهای نظامی عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید