آشنایی با جاهای دیدنی محمود آباد، شهر خوش آب و هوای مازندران

به گزارش عینک آفتابی، برخی سفرها بسیار ساده آغاز می شوند، به سادگی دیدن تصویری از چشم انداز جنگلی انبوه در جوار دریایی نیلگون؛ سفر به خطه شمال و شهر دیدنی محمود آباد از این جنس سفرهاست. نام محمودآباد برای بسیاری تداعی گر خاطرات خوش سفرهای تابستانی در دوران کودکی است، یادآور شنا در دریای خنک و لاجوردی مازندران و نوازش پرتوی گرم خورشید به وقت استراحت در شن های نرم ساحل.

آشنایی با جاهای دیدنی محمود آباد، شهر خوش آب و هوای مازندران

در این مطلب قرار است به شمال کشور سری بزنیم و جاهای دیدنی محمودآباد را به شما معرفی کنیم تا چنانچه با خرید بلیط هواپیما به این خطه خوش آب و هوای کشور سفر کردید، با در دست داشتن اطلاعات جامعی از جاهای دیدنی محمودآباد قادر باشید از تمامی ظرفیت های توریستی این مقصد دیدنی بهره مند شد.

محمودآباد کجاست؟

محمودآباد مقصدی خوش آب و هوا و شهری ساحلی در مجاورت دریای زیبای مازندران است که با مواهب طبیعی و منظره ها شگفت انگیز خود از مسافران خطه شمالی کشور پذیرایی می کند. این مقصد دل انگیز مملو از دیدنی هاست؛ جاذبه هایی مسحورکننده که هرکدام به تنهایی علتی برای سفر به این منطقه بشمار می روند. محمودآباد از غرب در همسایگی شهر نور، از شرق در مجاورت فریدون کنار و بابلسر و از جنوب در کنار آمل قرار گرفته و از شمال نیز با دریای زیبای خزر در تماس است. آب و هوای محمود آباد مرطوب و معتدل و متأثر از دریای خزر بوده و در دو فصل ابتدایی سال برای گشت وگذار و طبیعت گردی بسیار مناسب است.

شاید بپرسید فاصله محمودآباد به تهران چقدر است؟ در پاسخ باید گفت که دو مسیر زمینی متفاوت برای دسترسی به این شهر دیدنی از مرکز وجود دارد: در مسیر اول که از جاده هراز و دماوند می گذرد، فاصله محمودآباد به تهران حدود 209 کیلومتر است و در مسیر دوم که از جاده چالوس آغاز می شود، 235 کیلومتر فاصله بین محمودآباد به تهران وجود دارد. متأسفانه محمود آباد فرودگاه ندارد و پرواز مستقیم به این شهر امکان پذیر نیست؛ بااین حال بسیاری از شهرهای استان مازندران مانند نوشهر فرودگاه دارند و شما با خرید بلیط هواپیما می توانید ابتدا به این شهرها رفته و از آنجا با اتوبوس یا تاکسی خودتان را به محمود آباد برسانید.

جاهای دیدنی محمود آباد برای طبیعت گردی

از جنگل هایی انبوه و تالاب هایی خوش منظره گرفته تا سواحل دل فریب نقره ای و پارک های جنگلی پهناور، جاهای دیدنی محمود آباد بی شمارند. تابستان ها به لطف اعتدال آب و هوای محمود آباد، این منطقه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و زمستان ها به مکانی خلوت مبدل می شود. در این بخش با برخی از مکان های دیدنی محمود آباد برای طبیعت گردی و کمپ زنی آشنا خواهید شد.

جنگل اهلم

برای گشت وگذار در این جنگلی انبوه و سرسبز باید به سمت پل هوایی شرکت نفت محمودآباد حرکت کنید تا بهشتی تماشایی در فاصله 11 کیلومتری از مرکز شهر محمودآباد پیش چشمان شما نمایان شود. این جنگل که به جنگل اهلم معروفیت دارد، در کنار روستایی به همین نام قرار گرفته و با پوشش گیاهی غنی و درختان بلوط، توسکا، نارون و گردو خود فضایی بهشتی را برای طبیعت گردی فراهم کرده و از زیباترین جاهای دیدنی مازندران محسوب می شود. این جنگل از وسعت زیاد و گونه های گیاهی و جانوری مختلفی برخوردار بوده و به دو جنگل خشت و بونده در محمودآباد متصل می شود.

تالاب سرخرود

در تمام فصول سال زیباست و چهره متفاوتی از طبیعت منطقه ارائه می دهد: تالاب بین المللی سرخرود در زمره بهترین جاهای دیدنی محمودآباد واقع شده است، چراکه پناهگاه پرندگان مهاجر در پاییز و زمستان است و منظره دل انگیزی از پرواز دسته جمعی قوهایی سپید و آب تنی گروهی اردک هایی بازیگوش و مرغابی هایی رنگارنگ را پیشکش دیدگان شما می کند.

این منطقه در 20 کیلومتری مرکز شهر محمودآباد قرار گرفته و دسترسی به آن از طریق جاده مریج محله امکان پذیر است. در هنگام بازدید از این مکان می توانید از شنای اردک ها و پرواز زیبای پرندگان مهاجر عکاسی کنید و از پرنده نگری و تماشای طبیعت دل فریب تالاب لذت ببرید.

پارک جنگلی تشبندان

در 10 کیلومتری مرکز محمودآباد و جنوب شرقی جاده آمل، یکی از دیگر از جاهای دیدنی محمود اباد آشیانه کرده است: پارک جنگلی تشبندان با مساحتی بیش از 45 هزار مترمربع جزء بزرگ ترین مواهب طبیعی و شش های تنفسی این منطقه به شمار می رود. این پارک در فصل بهار، تابستان و پاییز بسیار زیباست و در هر فصل جلوه متفاوتی از طبیعت زیبای خود را به نمایش می گذارد: در بهار با تن پوش ابریشمی سبزرنگ خود دلربایی می کند و در تابستان با هوای معتدل خود به پناهگاهی برای فرار از گرما مبدل می شود. در فصل پاییز نیز تشبندان با طبیعت هزار رنگ خود، ضیافت دل انگیزی را برای دیدگان شیفتگان طبیعت فراهم می کند.

ساحل سرخرود

ساحل سرخرود با آب و هوایی معتدل (در شش ماه اول سال) و منظره ها دل فریب و خیره کننده ای که دارد، مقصدی هیجان انگیز محسوب می شود. این ساحل جزء پربازدیدترین جاذبه های طبیعی و جاهای دیدنی محمودآباد بوده و از فضایی وسیع و امکاناتی تفریحی نظیر کافی شاپ و پلاژ مخصوص آقایان و بانوان برای میزبانی از مسافران برخوردار است. ناگفته نماند که ساحل سرخرود در نقطه تلاقی رودخانه کاسپین به هراز و در 19 کیلومتری شرق محمودآباد (در بخش شرقی دهکده چاکسر) واقع شده است.

روستای کلوده

روستای پرجمعیت و بزرگ کلوده در حقیقت شاهراهی ارتباطی برای دسترسی به دیگر روستاهای مختلف شمال کشور محسوب می شود. این روستای باصفا در کنار بزرگراه آمل و محمودآباد قرار گرفته است و به جاده مواصلاتی هراز دسترسی دارد. آب و هوای معتدل، منظره ها دیدنی بی شمار و دسترسی به دریا (در فاصله 10 کیلومتری دریا) همگی از دلایلی است که موجب شده این روستا در فهرست جاهای دیدنی محمود آباد جای داشته باشد. ناگفته نماند که روستای کلوده از نظر ملزومات رفاهی نیز شرایط مطلوبی دارد و از وجود امکاناتی از قبیل سالن ورزشی، مدرسه، درمانگاه، بانک، دهیاری و فروشگاه بهره مند است.

جنگل بونده

با وسعتی بیش از هشت هزار هکتار، بونده یکی از بزرگ ترین جنگل های مازندران است. این جنگل انتخابی عالی برای افرادی است که دوست دارند به گشت وگذار و ماجراجویی در جنگل های بکر شمال بپردازند و با طبیعت دل انگیز مازندران خلوت کنند. مشاهده پرندگان و جانوران جنگل، کمپینگ، عکاسی و طبیعت گردی از فرصت های تفریحی مختلفی است که جنگل بونده پیشکش شیفتگان طبیعت می کند. این جنگل در 20 کیلومتری مرکز شهر محمودآباد در حدفاصل بین محمودآباد و آمل قرار گرفته است.

پارک جنگلی طاهباز

پارک جنگلی طاهباز جزء بهترین مکان های دیدنی محمود آباد به شمار می رود، چراکه امکانات رفاهی را نیز به طبیعت دل انگیز خود افزوده است؛ بنابراین چنانچه دوست دارید در باغی سرسبز و دل انگیز قدم بزنید و از امکانات مختلفی نظیر سرویس بهداشتی، وسایل ورزشی، زمین بسکتبال و وسایل بازی بچه ها نیز بهره مند شوید، پارک جنگلی طاهباز واقع در بلوار امام (خیابان نسیم هشتم) مکانی ایده آل برای شما خواهد بود.

جاهای تاریخی محمودآباد

افزون بر کوه و جنگل و دریا، محمودآباد بناهای باستانی و اماکن تاریخی متعددی را نیز در خود جای داده است. در این بخش با بهترین جاذبه های تاریخی محمودآباد آشنا خواهید شد.

امامزاده قاسم

این عبادتگاه در محوطه مدرسه ای در مرکز محمودآباد واقع شده و در نزدیکی مراکز پراهمیتی نظیر ساحل محمودآباد و بیمارستان شهدا قرار گرفته است. بقعه امامزاده قاسم از ارزش تاریخی برخوردار است و از سال هایی دور زیارتگاه مردم این منطقه بوده است. بر طبق برخی روایات، جسد امامزاده قاسم پس از کشته شدن در این مکان دفن و سر او به مکان دیگری انتقال داده شده است.

تپه های باستانی سرخرود

با بیش از سه هزار سال قدمت، تپه های باستانی سرخرود از آثار گران بهای تاریخی و جاهای دیدنی محموداباد بشمار می روند. این تپه ها از دوران ساسانیان به یادگار مانده است. تپه های سرخرود به علت ارتفاع بلندی که دارند، در دوران اشکانیان کاربردی نظامی داشتند و به عنوان مکانی برای دیده بانی و مرزبانی استفاده می شدند. تا به امروز اشیاء تاریخی و آثار باستانی زیادی از این مکان کاوش شده که برخی از آن ها از ارزش تاریخی والایی برخوردار بوده و در موزه آمل به نمایش گذاشته شده است. برای دسترسی به تپه های سرخرود و کشف رمز و رازهای تاریخی این مکان باید به چهار کیلومتری دریای خزر در مسیر محمودآباد سفر کنید.

حمام خزینه ای محمود آباد

حمام های خزینه ای همانند ماشین زمان شما را به گذشته هایی دور می برند؛ مکان هایی فراموش شده که در گذشته نه صرفاً جایی برای نظافت، بلکه محل اجتماع و گفتگوی مردم نیز بوده اند. این مکان ها هم اکنون کاربرد خود را از دست داده و به کتاب قطور تاریخ و تمدن ایران پیوسته اند. حمام خزینه ای محمودآباد نیز زمانی رونقی داشته و مکانی پر رفت وآمد و کاربردی بوده؛ اما حال به اثری تاریخی تبدیل شده است. برای دسترسی به این حمام باید به دو کیلومتری مرکز محمودآباد بروید و از آنجا به سمت روستای شومیا حرکت کنید. حمام خزینه ای محمودآباد به تازگی بازسازی شده و آماده میزبانی از دوستداران آثار باستانی و مکان های دیدنی محمود آباد است.

بازارهای محلی محمودآباد

محمودآباد در کنار اماکن باستانی و مواهب طبیعی بی شمار خود، بازارهای محلی پررونقی نیز دارد که مرکز خرید و تجمع ساکنان این منطقه محسوب می شوند. قطعاً بازدید از این بازارها، حتی اگر قصد خرید نداشته باشید، بسیار مجذوب کننده خواهد بود، چراکه این اماکن بهترین نقاط شهر برای تماشای زندگی مردم محلی محسوب می شوند.

بازار روز محمود آباد

همان طور که از نام آن پیداست، بازار روز در تمام طول روز دایر بوده و محل خرید کالاهایی مختلف، از مواد غذایی و سوغات خوراکی گرفته تا محصولاتی چوبی و صنایع دستی با قیمت هایی منصفانه است. این بازار که به بازار سنتی محمودآباد نیز معروفیت دارد، در همسایگی بازار ماهی فروشان و در نزدیکی ساحل دیدنی محمودآباد قرار گرفته است و همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب باز است. دسترسی به این بازار بسیار ساده است؛ کافی است وارد بلوار امام شوید و راه خود را به سمت بازار روز پیدا کنید.

بازار الغدیر محمودآباد

اگر در پی مکانی برای خرید کالاهایی نظیر پوشاک، پارچه، اسباب بازی، کیف، کفش و محصولات خوراکی محلی می شد، بازار الغدیر محمودآباد واقع در خیابان باران 4 بهترین مکان برای شماست. این بازار به علت فضای سنتی و تنوع بسیار بالای محصولات خود، رونق فراوانی داشته و در فهرست برنامه سفر افرادی که به تماشای بازارهای سرزنده شمال علاقه دارند، واقع شده است. بازار الغدیر همچنین محلی مناسب برای خرید سوغات ارزشمند و مرغوب محسوب می شود.

بازار ماهی فروشان محمود آباد

اماکن مختلفی برای عرضه صید روز در نظر گرفته شده است، اما هیچ کدام از نظر تنوع و کیفیت به پای بازار ماهی فروشان محمودآباد نمی رسند. این بازار در حقیقت مکانی توریستی است و جزء جاهای دیدنی محمود آباد نیز برای گشت وگذار نیز محسوب می شود. صید روز کلیدواژه این بازار است و کیفیت عالی و قیمت مناسب ویژگی اصلی محصولات آن؛ بنابراین با خیالی آسوده به بازار ماهی فروشان مراجعه و ماهی تازه و مرغوب مورد علاقه خود را با قیمتی مناسب از ماهیگیران یا تأمین کنندگان متعدد این مکان خریداری کنید.

بهترین اقامتگاه ها و هتل دیدنی محمود آباد

ازآنجایی که بازدید از بهترین جاهای دیدنی محمودآباد نیازمند اقامتی چند روزه در این مکان است، باید هتلی مناسب را نیز در هنگام خرید بلیط هواپیما برای خود رزرو نمایید. هتل های محمودآباد از نظر کیفیت در زمره بهترین اقامتگاه های شمال کشور قرار دارند و از نظر هزینه، نرخ منصفانه و قابل قبولی دارند. در ادامه با چند مورد از بهترین هتل های محمودآباد آشنا خواهید شد.

هتل مروارید خزر محمودآباد: برای تجربه اقامتی به یادماندنی در هتلی لوکس و 5 ستاره کافی است اتاقی را در هتل مروارید خزر برای خود رزرو کنید. این هتل از واحدهای ویلایی و خوش منظره ای که در نزدیکی دریا قرار دارند، تشکیل شده است. رستوران، کافی شاپ، پارکینگ، سالن بیلیارد، زمین تنیس، اینترنت پرسرعت و روم سرویس از امکانات و خدماتی است که هتل مروارید خزر برای آسایش مسافران در اختیار آن ها قرار می دهد. ناگفته نماند که فاصله این هتل تا برخی جاهای دیدنی محموداباد نظیر پارک جنگلی نور و دریاچه الیمالات بسیار اندک است.

هتل صدف محمودآباد: شاید هتل صدف به اندازه هتل مروارید خوش منظره و تجملاتی نباشد، اما قطعاً گزینه بسیار مطلوبی برای اقامتی لذت بخش بدون صرف هزینه ای گزاف در محمودآباد است. این هتل چهار ستاره در خیابان شهید ناطق نوری در نوار ساحلی دریای خزر واقع شده است و از امکاناتی از قبیل رستوران سنتی، چایخانه سنتی، پارکینگ و سالن بیلیارد بهره می برد. هتل صدف در دو برج مجزا از یکدیگر قرار گرفته و از واحدهایی مختلف با طرح هایی متنوع نظیر سه نفره و چهار نفره تشکیل شده است.

هتل آپارتمان اکسین محمودآباد: اکسین بی تردید پرطرفدارترین هتل سه ستاره محمودآباد است که امکانات قابل قبولی را در تناسب با نرخ اقامتی خود به میهمانان ارائه می دهد. این هتل از واحدهایی با دکوری شیک تشکیل شده که امکاناتی از قبیل تلویزیون، مبلمان، میز و صندلی، یخچال، کمد لباس و اجاق گاز را در خود جای داده اند. دستگاه خودپرداز، پارکینگ، صندوق امانات و فروشگاه از امکاناتی است که با اقامت در این هتل آپارتمان از آن ها بهره مند خواهید شد.

هتل آپارتمان ساحلی ماهان: برای آن دسته از مسافرانی که دوست دارند با نرخی منصفانه در نزدیکی دریا اقامت کنند، هتل آپارتمان ساحلی ماهان محمودآباد گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. این هتل در فاصله اندکی به جاهای دیدنی محموداباد قرار گرفته و از امکاناتی نظیر رستوران، پارکینگ، کافی شاپ و سالن صبحانه خوری بهره مند گشته است. دسترسی به ساحل برای شنا و انجام تفریحاتی نظیر جت اسکی و رانندگی با موتور چهارچرخ از مزایایی است که با انتخاب این هتل از آن ها برخوردار خواهید شد.

بهترین رستوران های محمودآباد

یکی از تفریحات لذت بخش محمودآباد، شکم گردی و صرف غذاهای لذیذ و رنگارنگ شمالی در رستوران های باکیفیت این مقصد دیدنی است. در این بخش با شماری از بهترین رستوران های این منطقه آشنا خواهید شد.

رستوران گردان هتل نارنجستان

فضای شیک و مدرن و چیدمان دل نشین این رستوران قطعاً هر فردی را مجذوب زیبایی های خود می کند؛ اما رستوران گردان نارنجستان صرفاً ظاهری زیبا نیست، بلکه مقصدی است برای چشیدن غذاهای لذیذ و محلی شمالی. این رستوران در مجتمع تجاری نارنجستان واقع در کیلومتر 7 جاده محمودآباد به نور قرار گرفته و با منوی پروپیمانی از غذاهای لذیذ و ویویی دل فریب از مسافران شمال پذیرایی می کند.

رستوران حاج محسن

در ابتدای جاده آمل به محمودآباد، رستورانی بسیار باکیفیت به نام رستوران حاج محسن از گردشگران میزبانی می کند. جوجه کباب های این رستوران زبانزد خاص و عام است و مرغ شکم پر وسوسه انگیز آن که با آلوی تازه طبخ می شود، محبوب هر مسافری. کیفیت خدمات دهی در این رستوران نیز بسیار بالاست و مورد تائید بسیاری از کاربران فضای مجازی است.

رستوران سنتی حاج حبیبی

مزیتی که این رستوران را از سایر رقبای خود متمایز کرده، ارائه دو محیط مجزای مدرن و سنتی برای سرو غذا است. دکور بخش مدرن رستوران بسیار شیک و مجذوب کننده طراحی شده و معماری بخش باصفای سنتی رستوران نیز عناصری نظیر آسیاب بادی و آلاچیق را برای جلوه نمایی به خدمت گرفته است. البته غذاهای لذیذ رستوران نیز خود عاملی برای انتخاب این مکان محسوب می شود: از غذاهای مقوی دریایی گرفته تا غذاهای رنگارنگ سنتی، گستره وسیعی از اطعمه و اشربه برای انتخاب در منوی رستوران سنتی حاج حبیبی گنجانده شده است. پخش موسیقی زنده، قیمت مناسب در تناسب با حجم و کیفیت و پرسنل کارآزموده و مجرب از دیگر مزیت هایی است که این رستوران به میهمانان خود ارائه می دهد.

سفره خانه سنتی پویا

برای چشیدن طعم غذای اصیل ایرانی و نوشیدن چایی دبش و قهوه ای دل چسب در حین شنیدن موسیقی زنده باید به کیلومتر 7 جاده محمودآباد به بابلسر و مکانی بروید که سفره خانه سنتی پویا نامیده می شود. اینجا هم کافی شاپ است، هم سفره خانه و هم رستوران؛ مقصدی مملو از خوردنی هایی لذیذ با فضایی باصفا و دل نشین. این رستوران از محیطی پاکیزه و دلپذیر و کارکنانی صبور و مبادی آداب پذیرایی تشکیل شده و قادر است میزبانی درخور برای پذیرایی از شما باشد و لحظاتی خوش و خاطره انگیز را برای شما رقم بزند.

جاهای دیدنی اطراف محمود آباد

محمودآباد از مقصدهای پرطرفداری است که نه تنها خود از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است، به موهبت موقعیت مکانی خود و قرار گرفتن در جوار دریای خزر، در نزدیکی برخی از مکان های جالب و ناشناخته شمال ایران نیز قرار گرفته است؛ بنابراین در سفر به این منطقه، چنانچه بازدید از جاهای دیدنی محمود آباد برای شما کافی نبود و قصد داشتید سری نیز به مواهب طبیعی اطراف این شهر پرجاذبه بزنید، بد نیست از اماکن گردشگری معرفی شده در این بخش نیز بازدید کنید.

آبشار آب پری

منطقه بکر آب پری مانند گوهری است دست نخورده مستور در شهر دل فریب نور مازندران؛ مقصدی دل انگیز با منظره های رؤیایی که چون بهشتی زمردین در قلب مازندران دلربایی می کند. این منطقه از شمار زیادی از مظاهر زیبای طبیعت بهره مند شده است که آبشار آب پری یکی از آن هاست. آبشار آب پری در مکانی شگفت انگیز با هوایی معتدل و مشابه با آب و هوای محمودآباد قرار گرفته و با جلوه زیبای خود خستگی را از تن مسافران خسته می زداید. این آبشار در فصول بهار و تابستان بسیار زیباست و به گریزگاهی برای فرار از گرما مبدل می شود.

آب بندان سرخ رود

آب بندان سرخ رود همانند تالاب این منطقه، پناهگاه پرندگان مهاجر است؛ مکانی خوش منظره مملو از قوهایی سپید که نمایش کم نظیری را با پرواز دسته جمعی خود در این منطقه خلق می کنند. این مکان در دو بخش شرقی و غربی خود از جنگلی انبوه و درختانی تنومند تشکیل شده و برخی از بهترین منظره ها مازندران را در هر گوشه و کنار خود به معرض نمایش گذاشته است. عکاسی و پرنده نگری از فرصت های تفریحی مجذوب کنندهی است که آب بندان سرخ رود به گردشگران این منطقه عرضه می دهد.

دریاچه آزادمون

دریاچه آزادمون جزئی از طبیعت فریبنده روستای دل انگیز آزادمون و مکان های دیدنی محمود آباد محسوب می شود. این دریاچه از وسعتی بسیار زیاد برخوردار بوده و با امکاناتی عالی در حاشیه روستای جنگلی و خوش منظره آزادمون پذیرای مقدم گردشگران و دوستداران طبیعت است. وجود گونه های جانوری مختلف و آبزیانی گوناگون از قبیل ماهی قزل آلا، کپور و سالمون موجب شده است که این منطقه از نظر غنای جانوری نیز مکانی ارزشمند باشد و موردتوجه دلواپسان طبیعت و زیر چتر حمایتی محیط زیست کشور قرار گیرد.

کلام آخر

محمودآباد به عنوان نزدیک ترین شهرستان ساحلی به تهران، سال هاست که به پناهگاهی برای آشتی با طبیعت و رفع خستگی حاصل از زندگی شهرنشینی برای گردشگران و مرکز نشینان تبدیل شده است. این مقصد دیدنی لبریز از پدیده های شگفت آور آفرینش است: از دریایی نیلگون و جنگل هایی انبوه گرفته تا آبشارهایی باشکوه و تالاب هایی خوش منظره، مجموعه کاملی از زیباترین مظاهر طبیعت در این مقصد تماشایی گرد هم آمده اند. این مطلب به معرفی جاهای دیدنی محمود اباد به شما گردشگران اختصاص داشت تا چنانچه فاصله تهران تا محمودآباد را طی کردید و به این مکان قدم گذاشتید، آگاه از پتانسیل بالای توریستی منطقه، اقامتی دل انگیز را با گشت وگذار در طبیعت اعجاز آمیز این بهشت رنگارنگ سپری کنید.

منبع: گردشبان

به "آشنایی با جاهای دیدنی محمود آباد، شهر خوش آب و هوای مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جاهای دیدنی محمود آباد، شهر خوش آب و هوای مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید