انتقام جویان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

به گزارش عینک آفتابی، انتقام جویان: جنگ ابدیت با فروش 1.6 میلیارد دلاری در گیشه جهانی به پنجمین فیلم پرفروش تمام دوره های تاریخ سینما تبدیل شد.

انتقام جویان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

به گزارش ایسنا به نقل از سی بی اس، فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت به کارگردانی برادران روسو محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی که دنباله ای بر دو فیلم انتقام جویان و انتقام جویان: عصر اولتران است، در ادامه اکران جهانی خود 61.8 میلیون در سینماهای آمریکای شمالی و کانادا فروخت و 283 میلیون دلار نیز از محل بازارهای بین المللی کسب کرد و با رساندن مجوع فروش جهانی خود به 1.6 میلیارد دلار به عنوان پنجمین فیلم پرفروش سینمای جهان شناخته شد.

این فیلم ابرقهرمانی در هفته میلادی که گذشت با آغاز اکران در سینماهای چین به فروش 200 میلیون دلاری دست یافت و این فروش کمک قابل توجهی به ثبت این رکود جدید کرد. پیش از این رتبه پنجم فهرست پرفروش ترین فیلم های سینما در اختیار انتقام جویان قسمت اول از این مجموعه با 1.518 میلیارد دلار قرار داشت.

در حال حاضر آواتار و تایتانیک از ساخته های جیمز کامرون به ترتیب با 2.787 میلیارد دلار و 2.187 میلیارد دلار در مکان های اول و دوم پرفروش ترین فیلم های سینما قرار دارند و رتبه سوم و چهارم نیز به جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد (2.068 میلیارد دلار) و جهانی ژوراسیک (1.671 میلیارد دلار) اختصاص دارد.

انتقام جویان: جنگ ابدیت سریع ترین فیلم در سینماست که به فروش یک میلیارد دلاری دست یافته است. این فیلم همچنین رکورددار فروش آغازین سینمای آمریکا و جهان نیز هست.

رابرت داونی جونیور، کریس همسورث، مارک رافلو، ریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون، بندیکت کامبربچ، دان چیدل، تام هالند و چادویک بوزمن از بازیگران اصلی فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت هسند.

منبع: انتخاب

به "انتقام جویان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام جویان پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید