حناچی: دیشب تهران برای آلودگی هوا باید تخلیه می شد

به گزارش عینک آفتابی، شهردار تهران با اشاره به اینکه شب گذشته ذرات معلق در هوا به 200 پی پی ام رسیده بود، گفت: این حالت خطرناک است و وقتی در چنین شرایطی آلودگی هوا قرار می گیریم باید شهر تخلیه گردد که البته این امر ناشی از تمرکز است.

حناچی: دیشب تهران برای آلودگی هوا باید تخلیه می شد

به گزارش گروه اقتصادی عینک آفتابی، پیروز حناچی امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: نرخ رشد جمعیت داخل محدوده تهران کمتر از 2 درصد است، اما این بدان معنا نیست که تهران با نرخ رشد 2 درصدی روبرو است، زیرا شهر های اطراف تهران رشد بالاتری دارند به طوری که شهریار نرخ رشد آن 17 درصد است و بعضی از شهر های دیگر اطراف تهران مانند احمدآباد مستوفی نرخ رشد بالاتری را تجربه می نماید.

شهردار تهران در ادامه بیان داشت: ما بعد از افزایش قیمت بنزین با چالش های جدیدتری روبرو شدیم البته قبلاً هم مسائلی در حوزه حمل و نقل عمومی وجود داشت، اما با افزایش قیمت بنزین بیش از 12 تا 13 درصد به بار حمل و نقل عمومی در مترو اضافه شد در حالی که تا قبل از افزایش قیمت بنزین مترو 16 درصد بار حمل و نقل عمومی را بر عهده داشت.

وی با بیان اینکه البته زیرساخت های مترو شرایط بهتری دارد، گفت: ما بخش هایی از خطوط 6 و 7 را به بهره برداری رسانده ایم و هر یکی دو ماه یک ایستگاه اضافه می گردد.

وی بیان داشت: با کمبود 2 هزار واگن مترو روبرو هستیم تا خطوطی که در حال حاضر وجود دارد به سرخط 2.5 دقیقه برسانیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه دو سوم واگن ها در داخل کشور فراوری شده است، بیان داشت: الان هم آمادگی فراوری وجود دارد، اما مسائل منابع اقتصادی و ارز باعث وقفه در تأمین واگن ها شده البته برنامه هایی داشته ایم برای اینکه منابع مترو را به وسیله اوراق مشارکت و منابع دیگر تأمین کنیم و تأمین هم نموده ایم، اما به هر حال شرایط اقتصادی کشور سایه خود را بر روی حمل و نقل عمومی کشور هم انداخته است.

وی با اشاره به اینکه شب گذشته ذرات معلق در هوا به 200 پی پی ام رسیده بود، گفت: این حالت خطرناک است و وقتی در چنین شرایطی آلودگی هوا قرار می گیریم باید شهر تخلیه گردد که البته این امر ناشی از تمرکز است و برای کنترل آلودگی هوا علاوه بر کاهش آلاینده ها باید به مسأله تمرکزی توجه گردد.

وی با بیان اینکه ما بیش از 75 درصد بودجه شهردار تهران مستقیماً به ساخت و ساز وابسته است گفت: ما می خواهیم این وابستگی را به 50 درصد کاهش دهیم و برای این کار ضروری است منابع جایگزین کنیم.

حناچی گفت: به همین دلیل اقداماتی صورت گرفته و لایحه ای که 30 سال از دولت بیرون نیامده به جریان انداخته ایم و در حال حاضر لایحه منابع اقتصادی پایدار برای شهرداری آخرین مراحل خود را در مجلس طی می نماید.

وی گفت: ما آمادگی داریم در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت از ظرفیت اتاق بازرگانی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حناچی: دیشب تهران برای آلودگی هوا باید تخلیه می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حناچی: دیشب تهران برای آلودگی هوا باید تخلیه می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید