راهنمای خرید لنز موبایل؛ تبدیل سریع و آسان گوشی به دوربین عکاسی

به گزارش عینک آفتابی، با توجه به پیشرفت فناوری در دنیای گوشی های هوشمند، استفاده از لنزهای موبایل به عنوان یک جایگزین قابل قبول برای دوربین های حرفه ای میان بسیاری از کاربران متداول شده و شرکت های متعددی در این زمینه به فعالیت می پردازند. با وجود اینکه بیشتر گوشی های هوشمند امروزی دارای سیستم دوربین باکیفیتی هستند، استفاده از لنزهای موبایل می تواند به شما یاری کند تا عکس های مجذوب کننده و واقعی تری بگیرید و تجربه عکاسی خود را بدون صرف هزینه برای خرید دوربین های گران قیمت بهبود بخشید. اگر جزو کاربران علاقه مند به این حوزه هستید، با خبرنگاران در راهنمای خرید لنز موبایل همراه شوید تا در ابتدا به دلایل اهمیت و استفاده از این لنزها بپردازیم و در نهایت نیز پرفروش ترین لنزهای موبایل موجود در خبرنگاران را به شما معرفی کنیم.

راهنمای خرید لنز موبایل؛ تبدیل سریع و آسان گوشی به دوربین عکاسی

چرا باید از لنز موبایل استفاده کنیم؟

در اولین بخش از راهنمای خرید لنز موبایل عینک آفتابی ، به آنالیز این موضوع می پردازیم که اصلاً چه احتیاجی به خرید لنز موبایل برای گوشی هوشمند خود داریم. اگرچه سیستم دوربین گوشی های هوشمند نسبت به قبل پیشرفت چشمگیری داشته و اکنون گوشی ها با سنسورهای قدرتمندی در اختیار کاربران قرار می گیرند، اما دوربین گوشی های هوشمند به سختی می تواند جای یک دوربین عکاسی حرفه ای را بگیرد و بیشتر کاربرانی که در پی شروع فعالیت در حوزه های عکاسی هستند، خرید یک دوربین عکاسی را به خرید یک گوشی هوشمند گران قیمت با سیستم دوربین قدرتمند را ترجیح می دهند. البته هزینه خرید یک دوربین عکاسی قدرتمند نیز بسیار بالاست و از آن جایی که شاید بسیاری از کاربران توانایی مالی خرید آن را نداشته باشند، اینجاست که اهمیت استفاده از لنز موبایل که قیمت چندان بالایی نسبت به قیمت دوربین عکاسی ندارد، خود را بیش از پیش به کاربران نشان می دهد.

با پیشرفت سریع السیر تکنولوژی و توسعه دوربین های گوشی ها، استفاده از لنزهای موبایل به عنوان یک ابزار حرفه ای در عکاسی و فیلم برداری رو به افزایش است. لنزهای موبایل با امکانات و ویژگی های مختلف، امکان تصویربرداری در شرایط متفاوت را به شما می دهند. با نصب لنز موبایل بر روی دوربین گوشی، شما می توانید عکس های مجذوب نماینده تر و واضح تری بگیرید و تجربه عکاسی و فیلم برداری خود را به سطوح بالاتری برسانید. لنزهای موبایل به عنوان یک گام روبه جلو دیگر در جهت بهبود مجذوب نمایندهیت عکاسی، برای علاقه مندان به عکاسی و فیلم برداری بسیار مفید و کارآمد هستند.

عملکرد این لنزها نیز بسیار جالب توجه است. در واقع این سنسورها، با دوربین گوشی شما ارتباط برقرار می نمایند و با یاری آن ها می توانید فاصله کانونی دوربین را تغییر داده و زوایای مختلفی از تصویر را به دست آورید. تغییر فاصله کانونی در بخش های مختلف می تواند نتایج بسیار مجذوب نمایندهی را برای کاربران به وجود بیاورد. بعلاوه، لنزهای موبایل می توانند به شما یاری نمایند تا در شرایط نوری مختلف، از جمله نور کم و نور زیاد، عکس های با کیفیتی بگیرید و تجربه بهتری از عکاسی و فیلم برداری داشته باشید. شما با توجه به اهداف عکاسی خود و بعلاوه تعداد دوربین های گوشی هوشمند خود می توانید به این سوال پاسخ دهید که آیا احتیاج به خرید لنز موبایل دارید یا نه. به عنوان مثال، اگر گوشی هوشمند شما تنها دو سنسور اصلی و اولترا واید داشته باشد، برای ثبت عکس های تله فوتو احتیاج به خرید یک لنز موبایل ماکرو خواهید داشت تا بتوانید با استفاده از آن گوشی خود را با کم هزینه ترین روش ممکن تبدیل به دوربین عکاسی کنید.

نکته دیگری که در خصوص این لنزهای باید توجه داشته باشید این است که این ابزارها، تغییری در کیفیت عکس های ثبت شده شما ایجاد نمی نمایند و این مورد منوط به کیفیت دوربین اصلی شماست؛ چرا که این لنزهای موبایل صرفا از دوربین اصلی گوشی هوشمند شما برای ثبت سوژه های مختلف بهره می برند و اگر دوربین اصلی گوشی شما کیفیت بالایی ندارد، نباید انتظار داشته باشید که با خرید یک لنز بتوانید این کیفیت را دستخوش تغییراتی کنید. بنابراین قبل از خرید لنز موبایل، حتما دوربین اصلی گوشی هوشمند خود را مورد آنالیز قرار دهید تا ببنید که ارزش دارد برای خرید آن هزینه ای بپردازید یا خیر. در مجموع حتی اگر شما یک عکاس حرفه ای نیستید، به راحتی می توانید از لنزهای موبایل استفاده کنید؛ زیرا استفاده و نصب این لوازم جانبی روی گوشی هوشمندتان بسیار آسان است و با همه مدل ها نیز سازگاری دارد.

راهنمای خرید لنز موبایل و انواع آن ها

در دومین بخش از راهنمای خرید لنز موبایل عینک آفتابی به معرفی انواع لنزهای موبایل موجود در بازار می پردازیم. این ابزارها با توجه به اهدافی که کاربران دنبال می نمایند، عملنمودهای بسیار متفاوتی دارند و شما باید با توجه به هدف عکاسی خود، به سراغ مناسب ترین گزینه بروید. انواع لنزهای موبایل عبارتند از:

لنزهای ماکرو

بیشتر گوشی های امروزه موجود در بازار مجهز به سنسور ماکرو هستند و حتی شما این سنسور را در گوشی های هوشمند مالی نیز خواهید دید. اما متاسفانه بسیاری از آن ها عملکرد مطلوبی ندارند و قرار گرفتن آن ها در پنل پشتی بیشتر گوشی ها جنبه فانتزی دارد. بعضی گوشی ها نیز فاقد این سنسور دوربین هستند و اینجاست که شما به خرید یک لنز موبایل ماکرو احتیاج پیدا خواهید کرد. لنز موبایل ماکرو یکی از انواع لنزهای موبایل است که برای عکاسی اشیای کوچک و جزئیاتی مانند گل ها، حشرات، مدادرنگی ها، جواهرات، سکه ها و… به کار می رود. این لنز با زوم داخلی بالا، فاصله نزدیکی را که امکان تماشا جزئیات را فراهم می نماید، افزایش می دهد. به این ترتیب، با برترین لنز ماکرو موبایل می توانید جزئیات کوچک و نامرئی در حالت عادی را به خوبی در تصویر ثبت کنید.

لنز موبایل ماکرو برای افرادی که به عکاسی اشیای کوچک و جزئیاتی علاقه مند هستند، مناسب است. بعلاوه، این لنز برای افرادی که در حوزه طبیعت گردی و عکاسی از حشرات و گیاهان به فعالیت می پردازند، بسیار کاربردی است. بعلاوه، اگر شما یک فروشنده آنلاین هستید و احتیاج به عکس برداری از محصولاتی با جزئیات بالا دارید، لنز موبایل ماکرو برای شما مناسب است. این لنز می تواند از سوژه های بسیار ریز در فاصله 10 تا 23 میلی متری عکاسی کند. قیمت لنز ماکرو برای گوشی نیز مقطوع است.

لنزهای تله فوتو

لنزهای تله فوتو دقیقاً برخلاف لنزهای ماکرو هستند و برای عکاسی از فاصله های دور به کار می رود. این لنز با افزایش زوم، فاصله میان شما و هدف عکاسی را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد تا از فاصله دور، تصاویر با جزئیات بالا و کیفیت مناسب بگیرید. با استفاده از این لنز، می توانید به راحتی سوژه های با زوایای مختلفی از فاصله دور را در نظر بگیرید و جزئیات را به خوبی در تصویر ثبت کنید. بیشتر گوشی های میان رده مجهز به سنسور تله فوتو هستند، اما کیفیت عکس های ثبت شده با آن ها چندان جای تعریف ندارد. گوشی هایی که فاقد این سنسور هستند نیز در نهایت تا 20 برابر یا 30 برابر قادر به زوم روی سوژه مورد نظر شما هستند، اما در عکس های گرفته شده خبری از جزئیات باکیفیت نخواهد بود.

لنز موبایل تله فوتو برای افرادی که به عکاسی از فاصله دور علاقه مند هستند، مناسب است. این دسته از لنزها با افزایش فاصله کانونی به شما این امکان را می دهد تا شما بتوانید تا 2 یا 3 برابر به صورت اپتیکال به روی سوژه زوم کنید. نکته جالب اینجاست که این زوم بدون افت کیفیت اتفاق می افتد و به شما این فرصت را می دهد از جزئیات دور عکس های زیبا و با کیفیت بگیرید.

لنزهای اولترا واید

سنسور اولترا واید در سیستم دوربین بیشتر گوشی های هوشمند امروزی دیده می گردد و این جزو آن دسته از لنزهایی به شمار می رود که کمتر کاربری به سراغ آن می رود. اما اگر گوشی هوشمند شما مانند آیفون SE از یک سنسور دوربین در پنل پشتی بهره می برد و یا اصلاً کیفیت سنسور دوربین اولترا واید گوشی شما رضایت شما را نتوانسته به دست بیاورد، خرید این سنسور برای شما مناسب خواهد بود. این لنز برای عکاسی با زاویه دید بسیار وسیع به کار می رود. این لنز با افزایش زاویه دید، امکان گرفتن تصاویر با دید گسترده تری از محیط را برای شما فراهم می نماید.

پیش از خرید لنز اولترا واید باید به این نکته توجه کنید که زاویه دید هر کدام ممکن است با دیگری متفاوت باشد. به عنوان مثال در بعضی از لنزها، امکان تصویربرداری با زاویه 140 درجه ای برای شما فراهم خواهد بود و می تواند نقاط زیادی را پوشش دهد. این لنز برای عکاسی از منظره ها طبیعی، شهری، معماری، اتاق های بزرگ و هر جایی که احتیاج به دید گسترده تری دارید، بسیار کاربردی است. بعلاوه، این لنز برای عکاسی گروهی و عکاسی سلفی با تعداد بیشتری از افراد نیز کاربرد بسیار مجذوب نمایندهی دارد.

لنزهای آی فیش

لنزهای آی فیش یا چشم ماهی برای آن دسته از کاربرانی مناسب است که به گرفتن عکاس های هنری و خاص علاقه مند هستند. این دسته از لنزها که شاید کمتر نام آن را در میان سایر سنسورهای شنیده باشید، دارای فاصله کانونی بسیار کوتاهی هستند که باعث ایجاد زاویه دید فوق العاده وسیعی می گردد. تصاویر گرفته شده با این لنز حالتی مانند یک نیمکره دارند و زاویه دید آن بین 100 تا 180 درجه است. خروجی عکس این نوع لنز نیز حالت محدب دارد که به تصاویر گرفته شده با این لنز، حالتی خاص و مجذوب نماینده می بخشد. در واقع این سنسورها، به جای این که عکسی با زاویه دید مستقیم به وجود بیاورند، عکسی با زاویه دید غیر مستقیم را ثبت می نمایند. اگر خلاقیت بالایی در زمینه عکاسی دارید، با استفاده از لنز می توانید آثار هنری مجذوب نمایندهی را خلق کنید.

لنزهای پلاریزه یا CPL

هنگام عکاسی حرفه ای توجه به جزئیات بسیار مهم است و نورهای اضافی نیز یکی از عواملی خواهد بود که کیفیت عکاسی را تحت شعاع خود قرار می دهند. اینجاست که اهمیت استفاده از لنزهای CPL خود را به کاربر ثابت می نماید. لنز پلاریزه (CPL) با کاهش درخشندگی و افزایش کنتراست تصاویر، بهبودی در کیفیت تصاویر گرفته شده با دوربین موبایل ایجاد می نماید. این سنسور به جهت فیلتر کردن نورهای مزاحم استفاده می گردد و قابلیت عکس برداری از اجسام با رنگ هایی طبیعی تر دارد. بعلاوه، با کاهش درخشندگی، این لنز می تواند به صورت موثری از بازتاب نور ناشی از سطوح آبی و شیشه ای، مانند دریا، آسمان و شیشه ها جلوگیری کند. استفاده از لنز پلاریزه برای عکاسی در فضای باز به خصوص در منظره ها طبیعی بسیار مناسب و ایده آل است.

محبوب ترین لنزهای موبایل در عینک آفتابی

لنز کلیپسی موبایل اپیکسل مدل APL-0.45WM

در سومین بخش راهنمای خرید لنز موبایل عینک آفتابی به معرفی و آنالیز یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین لنز در بازار می پردازیم یعنی اپیکسل مدل APL-0.45WM. این محصول امتیاز بالایی از خریدارانش در عینک آفتابی به دست آورده و توانسته نظر حدود 80 درصد از آن ها را به خود جلب کند. لنز کلیپسی موبایل اپیکسل مدل APL-0.45WM در واقع یک محصول دو در یک است و شما با خرید آن صاحب یک لنز ماکرو و یک لنز اولترا واید باکیفیت خواهید شد. لنز ماکروی این محصول این قادر است تا زوم 12 برابری را برای ثبت تصاویر مجذوب نماینده در اختیار کاربران قرار دهد. سنسور اولترا واید نیز برای تصویربرداری از راه دور و عریض با زاویه دید 140 درجه ای کاملاً مناسب به شمار می رود.

این لنز برای همه انواع دوربین های موبایل مناسب است، به سادگی حمل و نقل می گردد و دارای ساختار آلومینیوم و بعلاوه پوشش چندلایه بر روی شیشه است تا مقاومت خوبی در برابر خطو خش ها و ضربات احتمالی از خود نشان دهد. بعلاوه بدنه آن از آلیاژ آلومینیوم و پلاستیک فشرده ABS فراوری شده که دارای استحکام ابعادی، مقاومت حرارتی خوب و مقاوم به ضربه نیز است. با استفاده از لنز ماکروی این محصول می توانید در فاصله 6-3 سانتی متری از سوژه فوکوس نموده و آثار هنری مجذوب نمایندهی را خلق کنید؛ بنابراین اگر آنلاین شاپ یا سالن های زیبایی دارید، این محصول قیمت مناسبش به شما یاری می نماید تا خدمات خود را بهتر به کاربران ارائه دهید. بعلاوه این محصول احتیاج به نصب هیچ اپلیکیشن خاصی برای استفاده ندارند، تنها ضروری است لنز را با دوربین اصلی موبایل خود با استفاده از گیره کلیپسی به درستی تنظیم و از آن استفاده کنید.

لنز کلیپسی موبایل یونیورسال مدل Clip مجموعه 3 عددی

اگر در راهنمای خرید لنز موبایل عینک آفتابی ، در پی یک کیت لنز قیمت مناسب و باکیفیت هستید، لنز کلیپسی موبایل یونیورسال Clip را به شما پیشنهاد می کنیم. این پک سه لنز ماکرو، فیش آی و اولترا واید را درون خود جای داده و با استفاده از کلیپس محکمی که دارد، به راحتی می توانید آن را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید. بدنه این لنز از جنس آلومینیوم بوده و در ساخت عدسی از برترین نوع شیشه استفاده شده که کیفیت خوبی نیز دارند. با توجه به قیمت نسبتاً ارزانی که این پک لنز دارد، شما انتظار چندانی نمی توانید از آن داشته باشید. اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که به تازگی می خواهید عکاسی حرفه ای را با گوشی خود شروع کنید، با این پک مالی تجربه های خوبی را به دست خواهید آورد. این محصول با تمامی گوشی ها و دستگاه های دوربین دار سازگاری دارد و به همراه آن نیز یک کیف برای حمل راحت تر لنزها به شما تقدیم می گردد.

لنز کلیپسی موبایل مدل IBOOLO-75mm

اگر بودجه کافی برای خرید برترین لنز ماکرو دوربین موبایل سامسونگ و شیائومی در بازار را دارید، لنز کلیپسی موبایل مدل IBOOLO-75mm اینجاست تا شما را با ویژگی های بسیار خوبش غافلگیر کند. این محصول که شاید بتوان آن را به عنوان برترین لنز کلیپسی ماکرو به کاربران معرفی کرد، حدود 70 گرم وزن دارد و خیلی ساده و راحت با کلیپس قدرتمندش روی گوشی هوشمند شما سوار می گردد. این لنز قابلیت زوم 20 برابری را بدون افت کیفیت به کاربران ارائه می دهد و فاصله کانونی آن نیز 40 الی 70 میلی متر است. با استفاده از این لنز شما قادر خواهید بود تصاویر کلوزآپ بسیار مجذوب نمایندهی به ثبت برسانید. این تصاویر می تواند از یک جاندار باشد یا از یک برگ درخت یا حتی از یک تار مو. بسته به نوع استفاده شما می توان با این لنز تصاویر مجذوب نماینده یا حتی صرف تفریح به ثبت رساند.

لنز کلیپسی موبایل مدل 10in1 مجموعه 10 عددی

در راهنمای خرید لنز موبایل عینک آفتابی ، پک های لنزهای خوش قیمت و باکیفیت نیز دیده می گردد که از جمله آن ها می توان به لنز کلیپسی موبایل مدل 10in1 اشاره کنیم که 10 لنز دوربین را در خود جای داده است و شما با خرید آن احتیاجی به خرید سایر لنزهای نخواهید داشت. درون این پک یک لنز واید وجود دارد که می تواند جلوه پرسپکتیو صفحه را برجسته کند. لنز ماکرو نیز حدبیشتر زوم 15 برابری را ارائه می دهد. با استفاده از لنز آی فیش این محصول می توانید تصاویر هنری را به ثبت برسانید. لنز تله فوتوی این پک، زوم دو برابری دارد. لنز CPL نیز برای از بین بردن بازتاب نور کاربردی خواهد بود. از دیگر لنزهای موجود در این محصول می توان به کالیدوسکوپ، عدسی نور ستاره، فیلتر شعاعی و فیلتر جریان اشاره نمود. این لنزها از آلیاژ آلومینیوم سازگار با محیط زیست فراوری شده اند و با گیره محکم آن به راحتی به انواع گوشی های هوشمند متصل می شوند. به همراه این محصول، یک کیف حمل و نقل باکیفیت نیز به کاربران تقدیم می گردد.

لنز کلیپسی موبایل مدل 36X

علاقه مندان به عکاسی تله فوتو در صورت داشتن بودجه کافی می توانند لنز کلیپسی موبایل مدل 36X را شاید به عنوان قوی ترین لنز تله دوربین موبایل برای خرید خود در نظر بگیرند. این محصول فوق العاده مجذوب نماینده قابلیت ارائه زوم 36 برابری را دارد و این کار را در حالی انجام می دهد که به لطف کیفیت بسیار خوب عدسی ها، اعوجاج تصویر را به حداقل رسانده و نتایج بسیار خوبی را با استفاده از این محصول به دست خواهید آورد. هر دو عدسی این محصول به صورت دستی قابلیت تنظیم فوکوس را دارند و به کاربران این امکان را می دهند تا در فاصله مورد نظر خود به تصویربرداری بپردازند. این لنز کلیپسی با بیشتر گوشی های هوشمند موجود در بازار سازگاری دارد و نصب آن نیز بسیار سریع و راحت انجام می گردد.

فاصله کانونی لنز کلیپسی موبایل مدل 36X از سه متر تا حدبیشتر 5 کیلومتر را نیز به خوبی پوشش می دهد، از شیشه اپتیکال با کیفیت بالا ساخته شده و اطمینان خاطر می دهد که سطح جدیدی از هیجان را به عکس های شما بیفزاید. این لنز بعلاوه قابلیت استفاده بدون دوربین و به عنوان دوربین یک چشمی (Monocular) را هم دارد که برای پرنده نگری قابل استفاده است.

منبع: عینک آفتابی

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای خرید لنز موبایل؛ تبدیل سریع و آسان گوشی به دوربین عکاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید لنز موبایل؛ تبدیل سریع و آسان گوشی به دوربین عکاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید