روشن: باشگاه ها باید روی اصلاح اساسنامه تاکید داشته باشند، با اعمال تغییرات رفتار فیفا آرام می شود

به گزارش عینک آفتابی، پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه باید به فوتبالی ها احترام گذاشته شود، گفت: در صورتی که اساسنامه فدراسیون اصلاح شود رفتار فیفا با ما آرام می شود.

روشن: باشگاه ها باید روی اصلاح اساسنامه تاکید داشته باشند، با اعمال تغییرات رفتار فیفا آرام می شود

حسن روشن در گفت وگو با خبرنگار ورزشی عینک آفتابی درباره بلاتکلیفی فوتبال ایران به دلیل تعویق انتخابات فدراسیون و اخطارهای فیفا برای اصلاح اساسنامه گفت: بسیاری از کشورها اساسنامه جامعی که مورد تایید فیفا است، دارند اما اساسنامه فدراسیون ایران هنوز مورد تایید فیفا قرار نگرفته است. کشور ما شرایط خاصی برای همکاری با یک ارگان خارجی مثل فیفا دارد و ما باید طبق شرایط و قوانین خودمان افرادی را برای حضور در انتخابات، انتخاب کنیم که این مورد شاید برای فیفا قابل قبول نباشد.

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه فدراسیون ایران یا حتی دولت نمی توانند بر خلاف قانون فیفا حرکت کنند مطرح کرد: اگر می خواهیم کماکان عضو فیفا باشیم باید قوانین آنها را رعایت کنیم. متاسفانه سابقه خوبی در فیفا نداریم. هرچند در گذشته شرایط مان بهتر بود اما الان شرایط خوبی نداریم و در بحث شکایات و مسائل رتبه اول را در فیفا داریم. در این شرایط یا باید فوتبال را تعطیل کنیم یا اینکه از فیفا تبعیت کنیم.

روشن مطرح کرد: فیفا اساسنامه جامعی برای همه کشورها دارد و ما هم باید طبق همان حرکت کنیم. فقط می توانیم در برخی از موضوعات طبق قوانین داخلی خودمان اقدام و در اساسنامه لحاظ کنیم.

وی یادآور شد: اینکه بخواهیم هرچه خواستیم در اساسنامه بنویسیم باید منتظر مخالفت فیفا باشیم که در این حالت بین ما و فیفا دعوا به راه می افتد و در نهایت ما بازنده خواهیم بود. نباید روی این مسائل با فیفا کَل کَل کنیم چون این چیزها در کارنامه ما می ماند و برای آینده هم مشکل ساز می شود.

مهاجم پیشین تیم ملی با اشاره به اینکه تغییرات اساسنامه باید به سمتی برود که نقش پیشکسوتان و اهالی فوتبال در مجمع پر رنگ تر شود شرح داد: بی احترامی هایی به پیشکسوتان شد، در حالی که فیفا برای پیشکسوتان احترام خاصی قائل است. در فیفا بین پله و علی دایی تفاوتی وجود ندارد. در این رابطه باشگاه استقلال و دیگر باشگاه های بزرگ باید پیش قدم شوند تا بیشتر به پیشکسوتان احترام بگذارند و زمینه حضور آنها را در تصمیم گیری ها فراهم کنند.

روشن درباره تاخیری که در اصلاح اساسنامه رخ داده است، گفت: فیفا آنلاین هر اتفاقی که در ایران رخ می دهد را رصد می کند، برای همین باشگاه ها باید روی اصلاح اساسنامه تاکید داشته باشند. وزیر ورزش هم در هر جلسه ای که با ما برگزار می کند روی این موضوع و پرنگ شدن نقش فوتبالی ها و پیشکسوتان تاکید دارد اما در نهایت اجرا نمی شود. اگر تغییرات مثبتی در اساسنامه رخ دهد رفتار فیفا با ما تغییر می دهد و فضا را برای مان آرام می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روشن: باشگاه ها باید روی اصلاح اساسنامه تاکید داشته باشند، با اعمال تغییرات رفتار فیفا آرام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشن: باشگاه ها باید روی اصلاح اساسنامه تاکید داشته باشند، با اعمال تغییرات رفتار فیفا آرام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید