عادل عبدالمهدی 3 روز عزای عمومی گفت

به گزارش عینک آفتابی، نخست وزیر عراق در پی به شهادت رسیدن شماری از نیرو های الحشد الشعبی در تجاوز هوایی آمریکا به استان الانبار، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

عادل عبدالمهدی 3 روز عزای عمومی گفت

به گزارش گروه بین الملل عینک آفتابی، عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق امروز (سه شنبه-31 دسامبر)، طی بیانیه ای، به دلیل بمباران اخیر مقر های الحشد الشعبی در استان الانبار که طی آن دست کم 28 نفر از نیرو های الحشد الشعبی یه شهادت رسیدند، سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در پایگاه خبری السومریه منتشر شد، اعلام کرد که عبدالمهدی به دلیل به شهادت رسیدن شماری از نیرو های مسلح عراق وابسته به تیپ های 45 و 46 به دلیل تجاوز هوایی دو روز پیش آمریکا به مقر های الحشد الشعبی در منطقه القائم واقع در استان الانبار، از امروز به مدت سه روز، عزای عمومی اعلام می کند.

جنگنده های ارتش آمریکا، یکشنبه شب، چند مقر گردان های حزب الله مرتبط با سازمان الحشد الشعبی عراق را در مرز سوریه بمباران کردند و وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه ای این حمله را تأیید کرد.

منابع الحشد الشعبی نیز اعلام کردند که در این حمله هوایی، دست کم 28 نفر از نیرو های الحشد الشعبی از جمله یکی از فرماندهان آن و دو معاون وی و معاون منابع فرمانده تیپ 45 شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

امروز شمار زیادی از مردم عراق ضمن تشییع پیکر شهدا در بغداد، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تحصن باز اعلام کردند و خواستار اخراج اشغالگران آمریکایی از کشورشان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عادل عبدالمهدی 3 روز عزای عمومی گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عادل عبدالمهدی 3 روز عزای عمومی گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید