لاوروف: نشست کمیسیون برجام فرصتی برای کاستن از تنش هاست

به گزارش عینک آفتابی، وزیر خارجه روسیه با اشاره به جلسه روز چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام در وین، این نشست را فرصتی برای کاستن از تنش ها خوانده است.

لاوروف: نشست کمیسیون برجام فرصتی برای کاستن از تنش هاست

به گزارش گروه بین الملل عینک آفتابی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه یک روز مانده به نشست فردا چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام، بر لزوم کاسته شدن از تنش ها در ارتباط با توافق هسته ای ایران تاکید نموده است.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، وزیر خارجه روسیه طی سخنرانی در نشست کنفرانس خلع سلاح در ژنو سوئیس درباره مسائلی از قبیل برجام و همچنین اقدامات سوء آمریکا در از بین بردن توافق ها کنترل تسلیحات استراتژیک در دنیا صحبت کرد.

به گفته سرگئی لاوروف، مسکو نشست کمیسیون مشترک برجام را فرصتی برای کاستن و متوقف کردن تنش ها در مورد توافق هسته ای ایران می داند.

روز گذشته، اتحادیه اروپا اعلام نمود که نشست کمیسیون مشترک برجام به میزبانی وین روز چهارشنبه (فردا) برگزار می گردد.

تاکید لاوروف بر لزوم کاستن از تنش ها پیرامون برجام در شرایطی مطرح شده که نشست روز چهارشنبه کمیسیون مشترک برجام، اولین نشست این کمیسیون بعد از اقدام سه کشور اروپایی فرانسه، انگلیس و آلمان در توسل به ساز و کار حل اختلاف در این توافق موسوم به مکانیسم ماشه خواهد بود.

وزیر خارجه روسیه در سخنرانی خود در ژنو به اقدامات آمریکا در برهم زدن توافق های کنترل تسلیحاتی از قبیل پیمان منع موشک های میان برد (INF) اشاره نمود و به شدت به مواضع واشنگتن تاخته است.

وی همچنین هشدار داد: بلاتکلیفی درباره آینده (پیمان) استارت نو، مایه نگرانی است. من سال گذشته در همین جا در همین کنفرانس درباره اهمیت حفاظت از این پیمان صحبت کردم.

لاوروف اضافه کرد: به رغم همه شرایط موجود، رئیس جمهور روسیه پیشنهاد داده است که روسیه و ایالات متحده پیمان استارت را بدون هر گونه پیش شرطی تمدید نمایند. ما منتظر دریافت پاسخ (از سوی آمریکا) هستیم.

وزیر خارجه روسیه درباره تحولات میدانی در ادلب سوریه هم صحبت کرد.

وی که روزهای گذشته بارها بر حمایت روسیه از کوشش های ارتش سوریه برای پاکسازی این استان از وجود تروریست ها تاکید نموده بود، در سخنرانی امروز خود از مواضع مخالفان دولت بشار اسد و انتقادهای آنها از عملیات در ادلب به شدت انتقاد نموده است.

به گفته لاوروف، موعظه خواندن درباره آتش بس با ستیزه جویان در ادلب، موضوعی مرتبط با حقوق بشر نیست بلکه تسلیم شدن در برابر تروریست ها است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "لاوروف: نشست کمیسیون برجام فرصتی برای کاستن از تنش هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: نشست کمیسیون برجام فرصتی برای کاستن از تنش هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید