بورل: مهلت حل و فصل اختلافات در رابطه با برجام را به طور نامحدود تمدید خواهیم کرد

به گزارش عینک آفتابی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه برای جلوگیری از ارجاع موضوع توافق هسته ای به شورای امنیت سازمان ملل یا اعمال تحریم جدید علیه ایران تلاش می کند.

بورل: مهلت حل و فصل اختلافات در رابطه با برجام را به طور نامحدود تمدید خواهیم کرد

به گزارش عینک آفتابی، ایسنا به نقل از رویترز نوشت: جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روز دوشنبه به تهران سفر و با مقامات ایرانی دیدار کرده بود، پس از پایان این سفر خود در جمع عینک آفتابی شرح داد: اتحادیه اروپا به طور نامحدود مهلت حل وفصل اختلافات در رابطه با توافق هسته ای 2015 (برجام) را تمدید خواهد کرد تا از ارجاع این موضوع به شورای امنیت سازمان ملل یا اعمال تحریم جدید علیه ایران جلوگیری کند.

وی ادامه داد: ما اتفاق نظر داریم که مستقیماً در یک محدوده زمانی دقیق حرکت نکنیم، چیزی که ما را ملزم به رفتن به شورای امنیت می کند. خواست ما این است، روندی را آغاز نکنیم که به پایان برجام می انجامد، بلکه این توافق را حفظ کنیم.

طرف های اروپایی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، شامل انگلیس، فرانسه و آلمان ماه گذشته (میلادی) مکانیسم حل اختلافات در توافق را به منظور رسیدگی به مسائل پیرامون اجرای برجام فعال کردند.

جوزپ بورل پیشتر نیز گفته بود که فعال سازی این مکانیسم به معنی ارجاع موضوع به شورای امنیت یا بازگشت تحریم ها علیه ایران نیست و تضمین می دهد که این کشورها تنها برای حل مسائل موجود پیرامون توافق هسته ای دست به این اقدام زده اند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین در اظهارات خود پس از سفر به تهران شرح داد که با تروئیکای اروپا توافق کرده است که محدوده زمانی 15 روزه برای حل اختلافات را به طور متوالی به تعویق بیندازند، هرچند که حصول پیشرفت در این زمینه منوط به ادامه حضور آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران برای راستی آزمایی و نظارت بر فعالیت های هسته ای این کشور است.

جوزپ بورل در جریان سفر خود به تهران با رئیس جمهور، وزیر امورخارجه و رئیس مجلس ایران دیدار و درباره روابط دوجانبه میان ایران و اتحادیه اروپا و همچنین برجام گفت وگو کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "بورل: مهلت حل و فصل اختلافات در رابطه با برجام را به طور نامحدود تمدید خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورل: مهلت حل و فصل اختلافات در رابطه با برجام را به طور نامحدود تمدید خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید