وزیر ارتباطات تفهیم اتهام و بازپرسی شد

به گزارش عینک آفتابی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز درمورد عدم اجرای دستور قضایی مبنی بر فیلتر اینستاگرام تفهیم اتهام و بازپرسی شد.

وزیر ارتباطات تفهیم اتهام و بازپرسی شد

به گزارشایران، جمال هادیان رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در توئیتی اظهار داشت وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در خصوص اعلام جرم های دادستان کل کشور علیه او توسط بازپرس پرونده بازپرسی شد و پس از استماع و اخذ پاسخ، بازپرس دستور آزادی وزیر ارتباطات با قرار التزام را صادر نموده و وی هم اکنون در محل کار حاضر است.

اگرچه به گزارش شماری از رسانه ها در بخشی از تفهیم اتهام وزیر ارتباطات آمده است: عدم اجرای دستورات مقامات قضایی با عدم مسدودسازی پیغام رسان اجتماعی اینستاگرام، با این شرح که دستور قضایی فیلتر اینستاگرام به لحاظ انتشار میلیون ها محتوای مجرمانه نخستین بار در تاریخ 13،2،97 توسط دادیار شعبه دوازدهم دادسرای عمومی و مرکز انقلاب مرکز استان فارس صادر و با دستور دادستان وقت کل کشور جهت اجرا به وزارت ارتباطات ابلاغ شده است. لیکن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وعده راه اندازی سامانه فیلترینگ هوشمند تقاضای توقف اجرای دستور قضایی مذکور را نموده و با موافقت دادستان کل کشور فیلتر اینستاگرام متوقف شده است.

اما شرحاتی که ساعتی پیش منتشر شد، بر ابهام این رویداد اضافه نمود.

ساعتی پیش، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اظهار داشت: پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است که در متن تقطیع شده منتشره اغلب این موارد اتهامی حذف شده است. به گزارش دادستانی تهران بعضی دیگر از عناوین اتهامی متعدد آذری جهرمی در پرونده قضایی تشکیل شده برای وی، نتیجه گزارش های نهادهای مردم نهاد، ضابطین و ارگان های مختلف بوده است که براساس نص صریح قانون به دلیل مقدماتی بودن تحقیقات و پرونده این دادسرا از اعلام جزئیات آن معذور است. دادستانی تهران، با رد کردن بعضی برآورد ها و شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعلام نموده است، طی دو سال گذشته و در دور جدید دادستانی تهران، هیچ حکم قضایی مبنی بر فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی ای صادر نشده است.

-

منبع: ایران آنلاین

به "وزیر ارتباطات تفهیم اتهام و بازپرسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات تفهیم اتهام و بازپرسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید