باران و رعد و برق در جنوب کشور، از سفر غیرضروری خودداری کنید

به گزارش عینک آفتابی، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: طی یکشنبه (30 مهرماه) بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت در دامنه و ارتفاعات در سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی هرمزگان و جنوب کرمان پیش بینی می گردد.

باران و رعد و برق در جنوب کشور، از سفر غیرضروری خودداری کنید

در این شرایط جوی اختلال در سفرهای بین شهری، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها، آبگرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهنسال، اختلال در ناوگان حمل و نقل عمومی و خسارت به محصولات باغی و زراعی دور از انتظار نیست بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از سفرهای غیر ضروری، پرهیز از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، عدم فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها توصیه می نماید.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از پیش از ظهر تا شب دوشنبه (اول آبان ماه) افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا 26 نات و افزایش بیشینه امواج بین 1.2متر تا 1.6 متر در منطقه ها ساحلی و به ویژه منطقه ها فراساحل استان بوشهر در خلیج فارس پیش بینی می گردد.

در این شرایط جوی غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی، شناورهای سبک و فعالیت های تفریحی، ایجاد اختلال در فعالیت های فراساحل و سکوهای نفتی در فراساحل دور از انتظار نیست بنابراین ممنوعیت و محدودیت فعالیت های تفریحی، شنا ، شیلاتی و تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های فراساحل و سکوهای نفتی توصیه می گردد.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می گردد که پدیده ای جوی اثرات منفی در پی داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب گردد. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می گردد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: گردشبان

به "باران و رعد و برق در جنوب کشور، از سفر غیرضروری خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران و رعد و برق در جنوب کشور، از سفر غیرضروری خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید