بازداشت یک مسئول اقتصادی داعش در رقه سوریه

به گزارش عینک آفتابی، نیروهای موسوم به مبارزه با تروریسم وابسته به کُردها خبر دادند که مسئول اقتصادی هسته های داعش در شهر رقه را بازداشت نموده اند.

بازداشت یک مسئول اقتصادی داعش در رقه سوریه

به گزارش گروه بین الملل عینک آفتابی، نیروهای موسوم به مبارزه با تروریسم وابسته به شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه از بازداشت یکی از سرنموده های برجسته گروه تروریستی داعش خبر دادند.

در بیانیه این نیروها آمده است: نیروهای امنیتی ویژه ما امروز چهارشنبه ششم ماه می، توانستند مسئول اقتصادی هسته های داعش در شهر رقه را بازداشت نمایند.

شبکه هاوار ضمن نقل این بیانیه، گزارش داد: پس از عملیات رصد، پیگیری و گردآوری اطلاعات درباره فعالیت عناصر غیر فعال داعش، نیروهای ما توانستند از محل حضور احمد محمد العلی مسئول اقتصادی داعش، اطمینان پیدا نمایند.

العلی، عنصر داعشی

نیروهای مبارزه با تروریسم گفتند که در جریان یک عملیات منحصر به فرد، یگانهای امنیتی به همراه نیروهای ویژه کُرد، توانستند این عنصر داعش را بازداشت نمایند.

در این بیانیه تأکید شد، نیروهای امنیتی، همچنین مبالغ اقتصادی و ارزهای مختلفی مانند دلار آمریکا، لیره ترکیه و سوریه را در محل اقامت وی کشف و ضبط کردند.

مبالغ اقتصادی کشف شده در مقر العلی

در جریان تفتیش محل اختفای این عنصر داعش، سه موبایل کشف شد که العلی با استفاده از آن، با عناصر داعش تماس داشته است.

اخیرا عناصر کُرد، تدابیر امنیتی را در شهر رقه افزایش داده اند تا بتوانند عناصر بیشتری از گروه داعش را بازداشت نمایند.

علیرغم این اقدامات، شبه نظامیان کُرد که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، بارها با عناصر داعش، علیه ارتش سوریه همکاری کردند که مهمترین آن، خروج داعش از شهر رقه بود.

پس از این اقدام، اخیرا منابع خبری از همکاری کُردها، عناصر آمریکایی، تروریست های جبهه النصره و ترکیه برای غارت نفت سوریه خبر دادند (جزئیات بیشتر).

دولت و ارتش سوریه بارها تأکید نموده اند که حضور اشغالگران آمریکایی در شرق و شمال شرق سوریه برای غارت و چپاول منابع نفتی سوریه غیر قانونی است و باید از این مناطق خارج شوند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازداشت یک مسئول اقتصادی داعش در رقه سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یک مسئول اقتصادی داعش در رقه سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید