باید دارایی های ایران را به سرعت بازگردانیم

به گزارش عینک آفتابی، نخست وزیر کره جنوبی به خبرنگاران همراه خود در سفر به تهران گفته که باید برای دارایی های مسدود شده ایران در سئول چاره ای اندیشید و هرچه سریع تر این دارایی به ایران بازگردانده گردد.

باید دارایی های ایران را به سرعت بازگردانیم

به گزارش عینک آفتابی، نخست وزیر کره جنوبی که برای پاره ای مذاکرات با ایران، وارد تهران شده گفته است که باید دارایی های مسدود شده ایران در این کشور به سرعت آزاد گردد.

به نوشته روزنامه کره هرالد چونگ سای کیون نخست وزیر کره جنوبی روز دوشنبه گفت باید به سرعت هفت میلیارد دلار پول مسدود شده ایران بازگردانده شده تا بن بست بین دو طرف حل گردد.

چونگ به عینک آفتابی همراه با خود گفت: من قبلاً گفته ام که این پول، پول ایران است و باید به صاحب آن برگردانده گردد. بهتر است راهی پیدا گردد و سریع این مبلغ را برگردانیم.

وی اضافه نمود: انجام این کار به نفع کره جنوبی است و باید برای غلبه بر محدودیت های مختلف کوشش گردد.

نخست وزیر کره جنوبی یادآوری کرد که مقام های ایرانی در جلسات خود ناامیدی خود را از بن بست موجود ابراز داشته و خواهان راهکار سریع شدند.

چونگ، اولین نخست وزیر کره جنوبی است که پس از 44 سال از ایران بازدید نموده است. وی همچنین گفت که آزادی تردد دریایی در منطقه باید تضمین گردد.

نخست وزیر کره جنوبی گفت: تازه ترین سفر به تهران بیانگر تعهد کره جنوبی برای ایجاد روابط آینده نگرانه بین کشورهاست.

بدهی کره جنوبی به ایران در ازای خرید میعانات گازی در دو بانک این کشور مجموعا به ارزش هفت میلیارد دلار است که از سپتامبر 2018 به بهانه تحریم های آمریکا پرداخت نشده است.

مقام های ایران در این مدت به صراحت به کره ای ها گفته بودند که بهانه تراشی آنها برای عدم پرداخت بدهی شان به مردم ایران اصلا پذیرفتنی نیست؛ چرا که ایران تحت تحریم های بین المللی از جمله شورای امنیت قرار نداشته و فقط تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران اعمال شده و کره هم به عنوان یک دولت مستقل موظف به اجرای این تحریم ها نیست.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین

به "باید دارایی های ایران را به سرعت بازگردانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید دارایی های ایران را به سرعت بازگردانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید