درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند

به گزارش عینک آفتابی به نقل از الجزیره، در تیراندازی نیروهای امنیتی هند به سوی گروهی از رأی دهندگان در ایالت بنگال غربی دست کم پنج تن کشته شدند.

درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مأمور بلندپایه پلیس هند اظهار داشت که روز شنبه در یک حوزه رأی گیری در بخش کوچ بهار نیروهای امنیتی در مواجهه با گروهی از رأی دهندگان شروع به تیراندازی کردند که در این تیراندازی، چهار تن کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

این مأمور پلیس جزئیات بیشتری در خصوص علت وقوع این درگیریها ارائه نکرد.

در یک حادثه جداگانه، مردان مسلح ناشناس در یک حوزه رأی گیری دیگر در همان بخش، به سوی رأی دهندگان تیراندازی کردند که در پی آن، یک تن کشته شد. نیروهای پلیس در حال اجرا تحقیقات پیرامون این حادثه هستند.

لازم به ذکر است که انتخابات محلی در بنگال غربی، چهارمین ایالت پرجمعیت هند با 90 میلیون نفر جمعیت، در هشت مرحله در حال برگزاری است. این در حالی است که انتخابات در چهار ایالت هند و یک منطقه مشترک المنافع اواخر ماه مارس شروع شد و ظرف یک ماه گسترش یافت. نتایج انتخابات قرار است دوم ماه مه اعلام گردد.

گفته می گردد ترتیبات امنیتی سختگیرانه ای برای برگزاری این انتخابات اتخاذ شد و حدود 80 هزار نیروی امنیتی در 16 هزار حوزه رأی گیری در سرتاسر ایالت بنگال غربی مستقر شدند.

در این انتخابات حزب حاکم در این ایالت به نام کنگره ترینامول با حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر هند رقابت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری خشونت بار در ایالت بنگال غربی هند، 9 تن کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید