سلامتی و پزشکی

آخرین اخبار از جنایت سریالی در خانواده خرمدین

حدود ده روز از پرونده قتل پدری که سه نفر از اعضای خانواده اش را با همدستی همسرش به قتل رسانده بود می گذرد و هرروز برگ جدیدی از این قتل های هولناک منتشر می گردد. پرونده قتلی که پدر از کشتن فرزندان و دامادش احساس رضایت دارد و تاکید دارد، اگر می توانست دو...

30 خرداد 1400

بیش از 4 هزار کشته کرونایی در هند، درخواست عجیب دهلی از رسانه های اجتماعی

تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا درحالی همچنان بالای 4 هزار مورد گزارش شده که وزارت فناوری هند درخواست عجیبی از رسانه های اجتماعی داشته است.

28 خرداد 1400

مه پاش مرغداری چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

رپرتاژآگهی - مه ­ پاش مرغداری دستگاهی برای ایجاد رطوبت که به منظور خنک کردن و تهویه مطبوع هوای محیط استفاده می ­شود. این دستگاه موجب بالا رفتن راندمان کار در صنعت مرغداری و کیفیت تولید می ­شود. دستگاه مه­ پاش به کمک یک پمپ قوی که متصل به الکتروموتور می­...

25 خرداد 1400

ممنوعیت تردد شهر به شهر، منعی برای تردد بین تهران و البرز نیست

استقرارمأموران پلیس در 1896 نقطه و نظارت با 464 دوربین به منظور اعمال ممنوعیت سفراز جمله تدابیر ابلاغی در راستای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در دورهمی و سفر های احتمالی است که به مرحله اجرا در آمده است.

24 خرداد 1400

آیا مطالعه شب تا صبح امتحان صحیح است

تهران (پانا) - یک روانشناس با تاکید بر اهمیت خواب، تغذیه و نوشیدن آب مناسب در شب و روز امتحان، گفت: اگرچه نمی توان اثر خواب مناسب را بر کسب نمره مناسب نادیده گرفت اما نمی توان به طور صد درصد گفت مطالعه شب تا صبح امتحان اشتباه است. نوع مطالعه افراد با یکدیگر...

18 خرداد 1400

بازی تاج و تخت؛ رده بندی لنیستر ها بر اساس قدرت مبارزه

لنیستر ها در سریال بازی تاج و تخت با جنگجو های قوی خاندان خود شناخته می شوند. اما هواداران از بین کسی مثل تایوین یا جافری چه کسی را انتخاب می نمایند؟

11 خرداد 1400

کرونا در تهران رکورد زد، هنوز به قله بیماری نرسیده ایم

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به فرایند افزایشی کرونا در تهران، گفت: در طول 24 ساعت گذشته رکورد جدیدی در میزان بستری جدید در استان به ثبت رسید و کمامان بالاترین میزان بستری و مرگ و میر مربوط به ابتدای کهنسالی است.

30 اردیبهشت 1400

روز سخت کرونایی در الوند

فرماندار البرز از بستری شدن 14 نفر از مردم این شهر بر اثر ابتلا به کرونا فقط در یک روز اطلاع داد.

26 اردیبهشت 1400

احساس سرماخوردگی و یا بدن درد، اولین علائم کرونا

مدیرعامل بیمارستان میلاد می گوید: هر کسی که احساس سرماخوردگی می نماید یا بدن درد و تب دارد، این علائم را به خستگی یا سرماخوردگی ربط ندهد؛ این ها اولین علامت کروناست.

24 اردیبهشت 1400

بازهم جنجال آفرینی قرارداد کارگزار پرسپولیس

قرارداد مسئله دار کارگزار رسمی پرسپولیس، پایان باعث ایجاد جنجال شد و این باشگاه را با چالش تازه ای روبرو کرد.

23 اردیبهشت 1400

مچ بندی که جان مبتلایان به کرونا را نجات می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، دستگاهی به اندازه یک ساعت مچی می تواند عرق بدن انسان را تحلیل و نشانه های طوفان مرگباری سیتوکینی را ردیابی کند که توسط کووید 19 و عفونت های دیگر در بدن انسان به وجود می آید.

18 اردیبهشت 1400

پاسخ به چند سوال مهم درباره واکسن های کرونا

مدیر بخش ایمن سازی سازمان جهانی بهداشت به پرسش هایی پرتکرار در مورد دریافت واکسن کرونا، ایمنی پس از تزریق واکسن و... پاسخ داد.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران تزریق واکسن کرونا به 27 پاکبان شهر عجب شیر

مراغه - خبرنگاران - رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عجب شیر گفت: واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در گروه ها و بخش عمومی جامعه به پاکبانان رسیده است که هشتم فروردین 1400 تزریق واکسن به 27 پاکبان در این شهرستان شروع شد.

27 فروردین 1400

خبرنگاران حال 25 درصد بیماران کرونایی بستری در مازندران وخیم است

ساری - خبرنگاران - تازه ترین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل نشان می دهد که هم اکنون 103 بیمار مبتلا به کووید 19 استان به خاطر وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند. این تعداد حدود 25 درصد مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان...

26 فروردین 1400

تولید خودروی هوشمند خورشیدی در ایران ، از احتمال بروز اختلال در سامانه های کامپیوتری با آغاز سال جدید تا جدیدترین شیوه تشخیص کرونا خبرنگاران

برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

21 فروردین 1400

آخرین آمار کووید 19 در ایران ، فوت 74 هموطن دیگر براثر ابتلا به کرونا خبرنگاران

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام خبر فوت 74 بیمار جدید کرونایی در کشور گفت: 7290 بیمار جدید کووید 19 در کشور شناسایی شدند.

19 فروردین 1400

نماینده ساری: عادی انگاری کرونا در نوروز مردود است

یک عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با بیان اینکه همه ما پیرو تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، گفت: عادی انگاری کرونا در زمانی که نزدیک نوروز هستیم از نظر ما مرود است.

15 فروردین 1400

با اعتبار 3میلیون تومان و اقساط 11ماهه اجرایی شد؛ آغاز ارائه تسهیلات تقسیطی و تخفیفی دندانپزشکی به بازنشستگان کشوری در 10 استان

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: باهدف خدمت رسانی بیشتر در زمینه مراقبت های بهداشتی دهان و دندان بازنشستگان این صندوق، مرحله نخست طرح ارائه خدمات دندانپزشکی به صورت تخفیفی و تقسیطی تا سقف 3میلیون تومان برای بازنشستگان...

8 فروردین 1400

عوامل موثر در افزایش پدیده قاچاق کالا در مناطق مرزی

نتایج یک مطالعه در خصوص عوامل موثر بر قاچاق کالا در مناطق مرزی شهرستان سراوان نشان داد که روستاهای این منطقه از نظر ساختارهای توسعه اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و زیست محیطی، شرایط بسیار نامناسبی دارند و شاخص اقتصادی موثرترین عامل در معضل قاچاق است.

3 فروردین 1400

فراوری واکسن کرونا با استفاده از مار پیتون!

یک محقق و شکارچی مار پیتون با نام مستعار The Wildman به سایر ارگان ها پیوسته تا به دنبال چیزی بگردند که معتقدند می تواند به مبارزه با کروناویروس یاری کند و در اورگلیدز (Everglades) فلوریدا واقع شده است.

30 اسفند 1399
تعداد: (135)