معماری و عمران

چگونه دیمنز سولز استانداردهای غول آخرهای سولزلایک را معین کرد؟

چند ماه پیش شرکت سونی بازسازی بازی دیمنز سولز را برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر کرد. عرضه این بازی باعث شد تا حین اینکه همه از گرافیک این بازی حیرت زده شوند، دوباره نگاه ها به این بازی تأثیرگذار و مهم باز گردد. بازی های سری دارک سولز در حقیقت دنباله معنوی...

12 خرداد 1400

لاوروف: امارات و عربستان به بازگرداندن سوریه به خانواده عرب متعهد هستند

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه ای تاکید کرد، امارات و عربستان مصمم هستند که سوریه را در اسرع وقت به آغوش خانواده عرب بازگردانند و این امر در زمان حل و فصل سیاسی درک بسیار بهتری میان سوری ها ایجاد می کند.

11 خرداد 1400

لزوم تدوین دایره المعارف دفاع مقدس در ایلام

استاندار ایلام بر لزوم تدوین دایره المعارف دفاع مقدس در ایلام تاکید نمود و گفت: با توجه به نقش شاخص ایلام در جنگ تحمیلی، تدوین دایره المعارف دفاع مقدس در این استان ضرورت دارد.

22 اردیبهشت 1400

بزرگترین شناورهای جنگی جهان

از نظر تعداد کشتی ها و همچنین شمار بزرگترین کشتی های جنگی، نیروی دریایی آمریکا در سطح جهانی رکورددار است.

9 بهمن 1399

ترندهای دکوراسیون داخلی خانه در سال 2021

به مانند بسیاری چیزهای دیگر، دکوراسیون خانه ها هم در طول زمان تغییر پیدا می نماید و تکامل می یابد. اگرچه تغییرات عظیم در طول دوره های طولانی تری به چشم می آید اما به هر حال هر سال ترندهای جدیدی وارد فضای طراحی می گردد. به همین دلیل به سراغ ترندهای دکوراسیون...

5 بهمن 1399

آتش سوزی در جزیره فریزر مهار شد

آتش نشانان استرالیایی پیروز شدند آتش سوزی گسترده ای را که موجب ویرانی بیش از نیمی از جنگل های جزیره فریزِر (Fraser) شد، مهار نمایند.

19 دی 1399

پردازنده 6 نانومتری مدیاتک MT6893 عملکردی مشابه اسنپدراگون 865 خواهد داشت

چند روزی می شود که خبر ساخت پردازنده ای جدید و قدرتمند از سوی مدیاتک با نام MT6893 به گوشی می رسد. البته هنوز این پردازنده به صورت رسمی معرفی و در هیچ گوشی استفاده نشده اما بنچمارک ها از عملکرد نزدیک آن به اسنپدراگون 865 خبر می دهند.

5 دی 1399

احیا و فعال سازی 53 معدن در خوزستان توسط ایمیدرو طی امسال

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: در راستای سیاست های توسعه ای ایمیدرو در نقاط مختلف کشور، امسال 53 معدن در استان خوزستان احیا و فعال می شود.

20 آذر 1399

جایگاه فضای مجازی در بیانیه گام دوم کجاست

به گزارش خبرنگاران، عزیز نجف پور در نشست دلالت های بیانیه گام دوم در ساحت حکمرانی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که جایگاه فضای مجازی در بیانیه گام دوم کجاست، گفت: فضای مجازی ساحت دوم زندگی انسان ها است و صرفاً یک حوزه راهبردی در نظام حکمرانی جمهوری اسلامی...

30 آبان 1399

عزم جدی واحد فرشچیان برای تبدیل شدن به دانشگاه خلاق و کارآفرین، تضمین اشتغال دانشجویان در دانشگاه هنرهای اسلامی-ایرانی فرشچیان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی-ایرانی استاد فرشچیان گفت: برای پذیرش دانشجو سعی نموده ایم که با کارگاه های عظیم صنایع دستی و هنرهای سنتی مرتبط شویم تا پیغام ما را به گوش دانشجویان مستعد برسانند.

20 مهر 1399

خبرنگاران اعضای کمیسیون پنچ گانه شورای اسلامی رشت انتخاب شدند

رشت - خبرنگاران- اعضای کمیسیون های پنج گانه شورای اسلامی کلانشهر رشت در سال آخر فعالیت شورا، غروب امروز چهارشنبه پس از رای گیری انتخاب و معرفی شدند.

4 مهر 1399

برگزاری گرامیداشت هفته معلم

استاندار کرمان گفت: برنامه های اداره کل آموزش و پرورش به مناسبت هفته معلم، متناسب با پروتکل های کنترل بیماری کرونا در این استان برگزار گردد.

11 تیر 1399

10 جاذبه برتر یزد

لیست جاذبه های دیدنی و مشهور شهر یزد1. خانه لاری ها پیرمرد چشم هایش را باز کرد. صدای اذان صبح از حیاط به گوش می رسید. از بهارخواب بیررون رفت. آبی به دست و رویش زد. هوا هنوز روشن نشده بود. سرش را بالا گرفت. بادگیر بلند خانه جلوی چشماش خودنمایی می کرد. هوا کم...

31 فروردین 1399

برج آزادی آماده برای جشن انقلاب، اختصاص ردیف بودجه به برج آزادی در شورای شهر

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از اختصاص ردیف بودجه به مجموعه فرهنگی برج آزادی در سال 96 خبر داد.

29 فروردین 1399

آنالیز سوال 58 نماینده از فانی، گزارش قرارگاه خاتم از پارس جنوبی

به گزارش خبرنگاران کمیسیون های تخصصی مجلس یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری تشکیل جلسه خواهند داد.

26 فروردین 1399

داربست های استخوانی جایگزین بافت های آسیب دیده می شود

محققان کشور پیروز به تهیه داربست مهندسی بافت بر پایه پلیمرهای زیستی شدند تا از این داربست های نوین به عنوان جایگزین بالقوه ترمیم ضایعات استخوانی استفاده شود.

12 فروردین 1399

تهرانگردی فرح بخش در یک آخر هفته بهاری

برای تعطیلات آخر هفته آخرین هفته فروردین ماه 97 ، شما را به یک تهرانگردی فرح بخش دعوت می کنیم. در این تهرانگردی ،مکان هایی را در نظر گرفته ایم تا ساعت های همراه با آرامش و لذت را با گشت و گذار تجربه کنید.

5 اسفند 1398

سینمای 2019 بدون شگفتی ، 10 فیلم پرفروش دنیا در سال میلادی که گذشت

فهرست پرفروش ترین فیلم های سال، چه در سینمای یک کشور و چه با مقیاس جهانی، هیچ وقت چندان چیز قابل دفاعی نبوده است.

27 دی 1398